Filmy (kazania), które potrafią odmienić życie ...

Internet jako narzędzie komunikacji w ludzkich rękach podobnie jak wcześniej prasa, radio i telewizja może być nośnikiem dobra lub zła. Wszystko zależy od tego, kto czego poszukuje. W całym bałaganie Internetu, obok głupawych filmików, obraźliwych memów i obok treści zdecydowanie destrukcyjnych (pornografia, satanizm, okultyzm itp.) można odnaleźć piękne i wartościowe pozycje. Pośród nich są takie, które potrafią odmienić życie. Nie tylko dlatego, że są "dobrze skrojonym" słowem ale przede wszytskim, że są głoszone przez kapłanów, których prawdziwa wiara i gorliwość głoszeniu pobudzają duszę. Poniżej podaję te, które na przestrzeni ostatnich lat przewartościowały a może lepszym słowem będzie dowartościowały moje myślenie. Polecam.

 

Listopad pełen "zbiegów okoliczności"

2 minuty w Google wystarczają by zebrać poniższe informacje. Nie bawię się w portal z sensacjami. Po prostu piszę, co widzę a każdy niech sam w sobie to przetrawi. Obowiązkiem chrześcijaninia jest czytanie znaków czasu, i nie o straszenie chodzi ale o zachowanie Bożego nakazu ...

 

[24.11.2016] Silne trzęsienie ziemi w Ameryce Środkowej

[21.11.2016] Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Epicentrum u wybrzeży Fukushimy

[13.11.2016] Trzęsienie ziemi i tsunami w Nowej Zelandii

[19.11.2016] Wyspy Nowej Zelandii zbliżyły się do siebie. To efekt trzęsienia ziemi

[30.10.2016] Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech

[10.11.2016] Włochy: kolejne trzęsienie ziemi w środkowej części kraju

[03.11.2016] Kolejne trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech

[14.11.2016] Głód zabija dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej

[23.11.2016] Katastrofalna susza w Boliwii

[25.11.2016] Powódź na północy Włoch

[10.11.2016] Gwałtowna powódź w Johannesburgu

[31.10.2016] Powódź w Egipcie

 

(Łk 21,5-19)

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, powiedział: Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. Zapytali Go: Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie? Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.

Apokalipsa św. Jana - trzeba czytać

apokalipsa

Apokalipsa św. Jana, ostatnia z Ksiąg Nowego Testamentu, jedyna w nim Księga Prorocza. Pełna symboli i niezwykle trudna w interpretacji wizja końca czasów i ostatecznego tryumfu Boga nad siłami zła. Ale najważniejszą według mnie przesłanką Apokalipsy jest  przewijające się stale w jej treści napominanie ludzkości, by podejmować starania w kierunku odczytywania znaków czasu oraz podejmowania walki o zbawienie duszy. Św. Jan nie pozostawia wątpliwości - koniec nastąpi i będzie dokładnie taki, jak przedstawił mu Bóg w wizjach proroczych. Swoisty kod jakim posługuje się Apostoł na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie niezrozumiały ale wielokrotne czytanie Apokalipsy i próba jej odczytywania w kontekście innych opisów zawartych w Starym i Nowym Testamencie potrafi otworzyć oczy na tyle szeroko, by gęsia skórka pojawiła się na naszym ciele. Bóg zawsze wiernie realizował w historii świata swoje Słowo tak więc i to z Apokalipsy się zrealizuje. I na pewno nie będzie to wszystko z nagła niespodziewane ponieważ Bóg chce, by ci, którzy Jego Słowo zachowują w sercu potrafili ten czas rozpoznać za wczasu. Dlatego też zapisano: 

A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.  Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

Patrząc na dynamikę dzisiejszych dni często powtarzamy: takie dzisiaj czasy, takie to już życie, to czy inne zdarzenie to tylko zbieg okoliczności itd. Ale czy próbujemy patrzeć na świat słowami Pisma Świętego? Bóg przemawia do ludzi znakami: manna z nieba, otwarcie wód morza, krzak gorejący, grom z nieba, gwiazda betlejemska, cuda Pana Jezusa (uciszenie wiatru i jeziora, uschnięcie drzewa figowego) - ogólnie przyroda i siły przyrody. Apokalipsa również do nich nawiązuje ponieważ człowiek jako część świata teoretycznie winien potrafić ów świat czytać.

Niezwykle ciekawe materiały filmowe ks. Pawła Murzińskiego potrafią wyjaśnić wiele na temat Apokalipsy św. Jana. Skrupulatne studium poparte cytatami i odniesieniami do Starego i Nowego testamentu uczą jak czytać tę Księgę i uwrażliwiają na znaki czasów. Polecam każdemu, kto wie i pamięta, że Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze.

Apokalipsa w świetle Ewangelii i Dziejów Apostolskich cz. I

Apokalipsa w świetle Ewangelii i Dziejów Apostolskich - CZ. II

Czas Apokalipsy. Perspektywa kościoła, świata i Polski

Znaki czasów

Zmiany klimatyczne a znaki końca czasów

[To tylko wybrane z wielu kazań, zachęcam do wyszukania kolejnych]

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

 

Projekt Biblia Audio

kwadrat-apokalipsa-sw-jana

Drodzy Czytelnicy, obowiązkiem każdego chrześcijanina jest zgłębianie Słowa Bożego oraz ewangelizacja. Nie każdy z nas może być misjonarzem przez duże „M” ale każdą sposobność winniśmy wykorzystywać, by podzielić się z innymi dobrą nowiną. Dobra nowina to prawda o zmartwychwstaniu Syna Bożego, Jezusa Chrystusa oraz jego ponownym przyjściu. To Ewangelia, która powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Słowa Pisma Świętego winny wybrzmiewać w naszych sercach przy wszystkich naszych czynach. Ile razy żałujemy wypowiedzianych słów, zachowań itp. a refleksja przychodzi po czasie? Jakże ważne jest wyrobienie w sobie swego rodzaju nawyku, by zadawać pytanie: jak w mojej sytuacji postąpiłby Chrystus? Jak moje zachowanie wygląda względem Boga i jego przykazań? O ileż wstydu na koniec dnia wylewać się będzie do naszych serc, kiedy podsumujemy jeden choćby właśnie nasz dzień.  A jak wygląda bilans tygodnia, miesiąca, roku? Tutaj widać wielkie Miłosierdzie Boże, które gdyby nie od Boga ale człowieka pochodziło, dawno by się wyczerpało. Któż z nas zdzierży ciągłe nieposłuszeństwo i przekorną złośliwość bliźnich? Nam wystarczy słowo obraźliwe do nas kierowane by zamknąć się na drugą osobę lub ostrą ripostą się odwzajemnić. A cóż czyni Bóg, który daje nam życie, a którego ludzkie bluźnierstwa wciąż obrażają? Kocha, czeka i ufa, że człowiek ugnie swój kark i zrozumie skąd przyszedł i dokąd zmierza.

Bóg po to dał nam swoje Słowo, byśmy podążając za nim byli szczęśliwi tu i teraz, niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy ale przede wszystkim by dostąpić zbawienia. Bo jakiż nasz cel w życiu? – albo śmierć i potępienie albo życie w wiecznej radości pod opieką Boga. Zgłębianie Pisma Świętego jest jak spożywanie wody – nie pijesz, znaczy stopniowo umierasz. Ale jeden nawet łyk stawia cię z miejsca na nogi.  „Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu” J4, 14. I tą właśnie informacją o źródle wody żywej chciałbym się dzisiaj podzielić – przypadkiem natrafiłem na rewelacyjny projekt: Biblia w wersji audio. Ale to nie jest zwykła narracja Pisma Świętego ale swego rodzaju słuchowisko, w nagraniu którego udział biorą dziesiątki polskich aktorów. Według mnie rewelacja. Sprawdźcie proszę sami i oceńcie. Chylę czoła ludziom zaangażowanym w ten projekt.

Projekt dostępny jest pod adresem http://bibliaaudio.pl/

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

December 2017
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31