Pierwszy piątek miesiąca – korzystaj z chwili i chwytaj życie


9 pierwszych piątków miesiącaKorzystaj z chwili i chwytaj życie – oczywiście życie wieczne! Ot i nadszedł kolejny pierwszy piątek miesiąca. Kolejna szansa na… no właśnie, na co? Jak już kiedyś pisałem w jednym z wcześniejszych przemyśleń, 9 pierwszych piątków miesiąca to szansa na zmianę WSZYSTKIEGO. Uczymy się dzięki nim samozaparcia, kontrolujemy siebie stawiając na pierwszym miejscu Boga, korzystamy z sakramentów i podporządkowujemy siebie samych woli Bożej. Czy może być coś piękniejszego, niż oddanie Bogu siebie? Kiedy w trakcie Komunii Świętej do naszych serc zstępuję sam Pan Jezus możemy dostrzec prawdziwy sens naszego istnienia – sprawy i kłopoty codzienne wydają się mniejsze a my możemy poczuć się bezpiecznie, ponieważ odczuwamy w sobie obecność Boga żywego ukrytego w tajemnicy Eucharystii pod postacią chleba.

Warto też pamiętać, że modlitwa 9 pierwszych piątków miesiąca została dana światu przez samego Jezusa Chrystusa. Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

 

Kilka słów więcej ...
Główna zasługa w rozpowszechnianiu się nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa przypada skromnej zakonnicy, św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690). W grudniu 1673 roku św. Małgorzata dopuszczona została do tego, by spoczęła na Sercu Jezusowym. Pan Jezus pokazując jej swoje Serce pełne ognia, rzekł do niej: “Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami”.

 

 1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
 2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
 3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
 4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
 5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
 6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
 7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
 8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
 9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
 10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
 11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.

12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5