Święty Charbel – oto co znaczy być blisko Boga

Święty CharbelPiękno wiary polega nie tylko na jej przeżywaniu i mistycznym kontakcie poprzez modlitwę z Bogiem ale również na Jego poszukiwaniu. “Królestwo Boże jest w was” – to słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa. Zgłębiając siebie, własną naturę, zachowania, myśli, pragnienia i wszystko co czyni nas ludźmi jesteśmy w stanie odkrywać naszego Stwórcę. Przekopanie się przez całe pokłady tego wszystkiego co przytłacza nas każdego dnia przypomina kopalnię odkrywkową – warstwa po warstwie próbujemy się przebijać do istoty nas samych. Odwieczne pytania ludzkości – skąd jestem, po co istnieję i dokąd zmierzam przeplatają się w nas pomiędzy próżnościami, miłością, egocentryzmem, chciwością, kłamstwem, potrzebą czynienia dobra. Ot, ludzki tygiel, który wielu zna doskonale. Bóg jednak nigdy nie pozostawia nas samym sobie. Przede wszystkim cały czas jest i czeka na nas – w drugim człowieku, w Przenajświętszym Sakramencie, w Eucharystii. Walka z własnymi słabościami nie jest prosta i może zdarzyć się, że czyniąc jeden krok do zbawienia w kilka dni później robimy dwa kroki wstecz. Ale warto rozejrzeć się dookoła i uchwycić przykładów, które wskazują, że nasza walka z samym sobą i nasze poszukiwania mają sens. Przykładami są święci – a trzymając się konwencji niniejszego wywodu, to osoby, którym udało dokopać się do skarbu, za życia zbliżyli się do Boga.

Zgłębiając tematykę naszej wiary, natrafiam czasem na fakty, o których wcześniej nie miałem zielonego pojęcia. Fakty te dotyczą zdarzeń, dokumentów i przede wszystkim ludzi. Jedną z takich właśnie osobowości jest Św. Charbel Maklouf żyjący od 1828 do 1898 roku, kanonizowany w roku 1977 przez papieża Pawła VI. To co urzekło mnie w życiu tego mnicha to jego cicha prostota, pokuta, post i całkowite oddanie szczerej modlitwie. Modlitwie szczerej tak bardzo, że nawet po śmierci obfitującej w łaski spływające na wielu ludzi.

Zachęcam do zapoznania się z krótką notą o życiu Św. Charbela Makloufa – pochodzącą ze strony http://www.swcharbel.webs.com/

Informacje zamieniłem na plik PDF dostępny tutaj

Pozostałe informacje, będące rozszerzeniem powyższego znajduję się pod następującymi linkami.

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5