15 ukrytych tortur Pana Jezusa w ciemnicy

Tak mogła wyglądać ciemnica, w której cierpiał Jezus ChrystusZupełnie przypadkiem znalazłem w sieci informacje o objawieniach, jakich doznały dwie siostry zakonne – w dwóch różnych można powiedzieć epokach – a w których to objawieniach Jezus Chrystus opowiedział im o swoich mękach, jakich doznał po pojmaniu w noc poprzedzającą ukrzyżowanie gdy przebywał w ciemnicy. Ponieważ przekazy te są bardzo ciekawe i wiążą się bezpośrednio z poświęconą im modlitwą – a przecież modlitwie ma służyć niniejsza strona – postanowiłem zamieścić owe wyszukane informacje.

Kiedy w nocy w Wielki Czwartek pojmano Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym wtedy Apostołowie przestraszyli się i wszyscy pouciekali. Dlatego źródła oficjalne, jak Ewangelie nie wspominają nic o torturach Pana Jezusa wycierpianych nocą w Ciemnicy. Pachołki znając nienawiść kapłanów i faryzeuszy do Jezusa prześcigali się w torturowaniu, aby przypodobać się swoim mocodawcom. Jezus zdany był na łaskę i niełaskę pachołków.

 

Służebnica Najświętszej Maryji Panny, siostra Nastałówna miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej i jej to uchylił Pan Jezus rąbka tej tajemnicy:

 

„Ile w ciemnicy wycierpiałem jest tajemnicą, bo tam nie miałem świadka. Siepacze wśród ciemności rozpoczęli straszną igraszkę: rzucali Mną z całej siły, ciągnęli za ręce w przeciwne strony, wbijali w Ciało Moje ostre igły i szydła, deptali po Mnie leżącym na ziemi, dusili Mnie w różny sposób, ściskali sznurami, usiłowali wyłamywać Mi palce u rąk. Zawiązywali Mi oczy i bili kułakami, uderzali głową Moją o kamienny słup. Szatańska wściekłość popychała ich do coraz to nowych okrucieństw. W Moim Sercu jednak była dobroć i litość. Składałem te męczarnie w ofierze za wszystkich ludzi, za cały świat.”

 

To nabożeństwo do ukrytych męk Pana Jezusa zyskało imprimatur Kościoła i bardzo było polecane przez Papieża Klemensa II (1730-40r.).

Druga dusza mistyczna (kapucynka) Błogosławiona Maria Magdalena żyjąca w wieku XVIII we Włoszech także miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej. Pragnęła poznać Męki, jakie Pan Jezus wycierpiał w nocy przed Swoją śmiercią, jej to Pan Jezus objawił 15 ukrytych Męk, jakie wycierpiał w Ciemnicy.

Oto co Pan Jezus powiedział:

 

“Żydzi uważali mnie za największego współczesnego złoczyńcę i znęcali się nade Mną w następujący sposób:

 1. zdarli ze Mnie suknie i kłuli żelaznymi szpikulcami, nogi związali Mi sznurem i ciągnęli Mnie po kamiennych schodach do lochu.
 2. wrzucili mnie do cuchnącej ciemnicy pełnej nieczystości,
 3. związanego sznurami ciągnęli po ziemi rzucając od ściany do ściany,
 4. zawiesili Mnie na belce, na luźnym więźle, który się rozwiązał i spadłem na ziemię. Tą torturą rozbity płakałem krwawymi łzami,
 5. mnie do słupa i ranili Moje Ciało na różne sposoby. Rzucali we Mnie kamienie i przypalali rozżarzonymi węglami i pochodniami,
 6. przebijali Mnie szydłami, szpikulcami i włóczniami. Rozrywali Mi skórę, ciało, żyły,
 7. przywiązanemu do słupa podsuwali pod bose stopy kawałki rozżarzonego żelaza,
 8. na głowę wgniatali Mi żelazną obręcz, oczy zawiązali Mi brudną szmatą,
 9. posadzili mnie na siedzenie pokryte żelaznymi gwoździami, które wyryły w Moim Ciele głębokie dziury,
 10. na Moje Ciało wylali rozpalony ołów, żywicę, potem gnietli Mnie na stołku pełnym gwoździ, które coraz głębiej wbijały się w Moje Ciało,
 11. na Moje poniżenie i udrękę na miejsce wyrwanej brody powtykali druty,
 12. rzucili Mnie na belkę i przywiązali Mnie do niej tak ciasno, że zupełnie nie mogłem oddychać,
 13. gdy tak leżałem na ziemi, deptali Mnie, a jeden z nich stawiając nogę na Mojej piersi, przebił Mi cierniem język,
 14. do ust wlali Mi najohydniejsze wydzieliny i obsypywali najohydniejszymi zniewagami,
 15. związawszy Mi na plecach ręce rózgami wypędzili Mnie z więzienia.

Córko moja pragnę abyś te Moje piętnaście ukrytych tortur dała wszystkim poznać, aby każdą z nich uczczono. Każdy, kto codziennie jedną z tych nieznanych tortur z miłością ofiaruje i gorliwie odmówi następującą modlitwę otrzyma nagrodę w dzień Sądu.

 

Panie mój i Boże, pragnę stale czcić Twoje nieznane piętnaście tortur i Twoją Przenajświętszą, Przenajdroższą Krew tam przelaną. Ile ziaren piasku na ziemi, ziarn zboża na polach, ździebeł traw na łąkach, owoców w sadach, liści na drzewach, kwiatów w ogrodach, gwiazd na niebie, Aniołów w Niebieściach i stworzeń na ziemi, tylekroć tysięcy razy bądź uwielbiony, pochwalony i uczczony mój Panie Jezu Miłości najgodniejszy. Niech tyle tysięcy razy Najświętsza Maryja Panna, chwalebne chóry Aniołów i Wszyscy święci czczą Ciebie Twoje Serce Przenajświętsze, Twoją Krew Przenajdroższą i Twoją Boską Ofiarę za ludzkość i Twój Przenajświętszy Sakrament. Chwałę, cześć i uwielbienie niech oddadzą Ci wszyscy ludzie i teraz i na wieki.

Tyleż razy o Mój Jezu, pragnę Ci podziękować, składać cześć i uwielbienie na wynagrodzenie Ci za wszystkie przez Ciebie doznane zniewagi i należeć chcę do Ciebie o mój Jezu, Panie i Boże mój i proszę o przebaczenie i miłosierdzie nad nami.

Twoje nieskończone zasługi ofiaruję Ojcu Przedwiecznemu na wynagrodzenie za moje grzechy i za kary zasłużone przeze mnie. Mocno postanawiam zmienić moje życie i proszę o Panie, aby ostatnia godzina mojego życia, moich najbliższych, którym winien jestem modlitwy oraz wszystkich grzeszników całego świata była pełna szczęśliwego pokoju. Proszę także o uwolnienie dusz czyśćcowych, tych najbliższych jak i wszystkich w czyśćcu cierpiących.

 

Koronka na uczczenie 15 tortur Pana Jezusa w ciemnicy

Na początku Różańca:
Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci ukryte Męki, jakie Pan Jezus wycierpiał w nocy przed Swoją śmiercią – na wynagrodzenie za grzechy moje i za grzeszników całego świata.
Zamiast Ojcze nasz:
Najsłodszy Jezu, racz przyjąć skromną daninę mojej miłości, prze którą pragnę Cię pocieszyć.
Zamiast Zdrowaś Maryjo:
O mój Jezu kocham Cię i uwielbiam za twoje Tortury i Krew przelaną w Ciemnicy.
Na zakończenie:
Któryś za nas cierpiał rany…

Komentarze  

# Andrzej 2014-12-06 16:42
Namalowałem obraz męki Pana Jezusa w ciemnicy w.g. obj. Katarzyny Emmerich zapraszam na moją stronę http://sites.google.com/site/andretus041
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Małgorzata 2016-10-27 18:33
Właśnie dzięki książeczce Św.Alfonsa Liquori "Rozważania o cierpiącym Zbawicielu" dowiedziałam się jak straszne tortury Pan Jezus wycierpiał w ciemnicy.Modlit wy te stały mi się bliskie sercu.Szkoda, że tak mało, a nawet nigdy nie słyszałam, by kapłan w czasie np.Wielkiego Postu uświadamiał wiernym o wielkich torturach Jezusa w ciemnicy. Tak naprawdę dowiedziałam się dopiero z tej książeczki.Równ ież Modlitwa do Świętej Rany Ramienia Chrystusa jest mało rozpowszechnian a.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mariam 2016-12-02 08:48
Proszę za wszystkie ciężkie i trudne sprawy , o ich rozwiązania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alicja 2018-05-26 23:09
Chciałam zauważyć ze żadnej Z wizjonerek nie zostały podane te modlitwy ani ilość tortur w ciemnicy, można to sprawdzić u źródła .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5