Świetny sposób na poszerzanie swojej wiedzy religijnej

Studiowanie Biblii to obowiązek chrześcijaninaPoszerzanie wiedzy religijnej powinno być zadaniem każdego Katolika. Czytanie Pisma Świętego, uczestnictwo w katechezie Mszy Świętej czy też czytanie literartury chrześcijańskiej to sprawdzone sposoby na to, by nie wstydzić się za siebie. Jaki bowiem ze mnie chrześcijanin, katolik, jeżeli wiedza moja nie wykracza poza kanon kilku podstawowych modlitw, których nauczyłem się będąc jeszcze dzieckiem? Zamykamy drzwi Świadkom Jehowy oraz innym przedstawicielom błędnych wyznań przede wszystkim dlatego, że brak nam merytorycznego przygotowania do dyskusji. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wiedzę o własnej wierze poszerzyć. Problem pozostaje jednak mentalny - zrobię to jutro, zrobię to od października, albo nie - od nowego roku. Po nowym roku jakoś też nie wychodzi, przecież taki jestem zmęczony. Czym? A no, życiem ... czyli? - No przecież praca (lub szkoła), zakupy, przygotowanie posiłków dla rodziny, spacer z psem ... eh ... Fatalnie to wygląda. 

I tak mija rok za rokiem, serial za serialem, gra za grą, odpoczynek za odpoczynkiem - trzeba się jednak kiedyś obudzić! Doskonałą formą kształtowania w wierze poprzez nabywanie wiedzy o Piśmie Świętym jest Biblicum Śląskie.

Projekt „Biblicum Śląskie” powstał z inspiracji J.E. Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Górnośląskiego, jako multimedialna forma duszpasterstwa biblijnego, skierowanego do wiernych Archidiecezji Katowickiej. Ma on na celu umożliwić wszystkim zainteresowanym pogłębienie wiedzy na temat Pisma Świętego oraz zainicjować rozwój duchowości, wypływającej z lektury i modlitwy zakorzenionej w tekstach biblijnych.

Wykładowcami są pracownicy naukowi Instytutu Nauk Biblijnych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu: dr Joanna Jaromin, ks. prof. Jan Klinkowski, ks. dr Piotr Kot, dr Anna Rambiert, ks. prof. Sławomir Stasiak pod kierunkiem dyrektora tego Instytutu ks. prof. Mariusza Rosika.

Obecnie trwają zapisy na edycję dotyczącą Nowego Testamentu Pisma Świętego. Udział w "kursie" jest bezpłatny, wystarczy się zapisać i co tydzień będziemy otrzymywać drogą mailową 10 pytań, na które musimy odpowiedzieć w czasie 4 tygodni odsyłając zwrotnie wypełniony formularz do organizatorów Biblicum. Nasze odpowiedzi są sprawdzane a wyniki publikowane pod anonimowym numerem kodu na stronie Biblicum. I tak przez ok. 10 miesięcy. Pozytywne ukończenie kursu kończy się otrzymaniem honorowego dyplomu z pieczęcią Kurii Biskupiej.

Tutaj możesz się zapisać.

Sam brałem udział w edycji dotyczącej Starego Testamentu a i do nowej edycji już się zapisałem. Gorąco polecam tę formę kształtowania siebie w wierze. Autor strony www.chwalmyboga.pl

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5