Nowy Papież to nowy Kościół? Nie.

 

Papież Franciszek wierny prawu BożemuObecny Papież Franciszek stał się na początku swego pontyfikatu ikoną mediów. Dziennikarze, szczególnie ci reprezentujący środowiska pozakościelne bardzo pozytywnie oceniali papieża, zaczęli upatrywać w nim reformatora Kościoła, osobę, która tchnie nowego, "lepszego" ducha w poglądy Kościoła. Co niektórzy zaczęli wkładać w jego usta słowa, których nie wypowiedział, lub powiedział w zupełnie innym kontekście niż później zaczęły przytaczać media. Wiele osób chciałoby nagiąć kościół do swoich własnych poglądów, wypaczyć jego dotychczasową i ponadczasową tradycję ubierając go w kolorowe ubranka wyjęte z telewizyjnych reklam.

Papież Franciszek natomiast konsekwentnie, z dobrotliwością i radością w głosie przypomina wiernym o potrzebie pomocy bliźnim i konieczności sięgania po Pismo Święte jako źródło jedynej prawdy.

 

Podsuwane stolicy papieskiej przez media tematy, sztucznie podgrzewane w codziennej prasie by utrzymać je na powierzchni takie jak legalizacja związków homoseksualnych, uznanie konkubinatów za pełnoprawne związki czy kapłaństwo kobiet jakoś jednak nie znajdują posłuchu u Papieża. I nie znajdą go również w przyszłości. Bo Papież nie jest na chwilę, bo Papież nie jest po to by zadowolić tych, którzy na co dzień żyją wbrew Bożym przykazaniom. Papież to ciągłość tradycji chrześcijańskiej. Sam Jezus ustanowił papiestwo słowami skierowanymi do Świętego Piotra:

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16, 18-19)

Przekazywana w Kościele władza papieska jest ciągła, tzn. że nakładane na biskupów ręce Papieża w trakcie nadania biskupstwa namaszczają ich, a z ich grona w przyszłości wyłaniany jest kolejny Papież. I ten proces trwa od ponad dwóch tysięcy lat.

Więc jak można oczekiwać, że Papież zmieni Kościół pod dyktando ludu? Jak można w ogóle zasiewać takie myślenie? To dzięki swej tradycyjnej postawie i niezmienności Kościół trwa. Trwa takim, jakim ustanowił go Jezus. A my, jako członkowie Kościoła winniśmy w swoich modlitwach zabiegać przed Bogiem o dary i łaski dla Papieża, ponieważ on dźwiga na swych ramionach boży lud i jest odpowiedzialny za nasze dusze. Kościół, Watykan i jego mury, Watykan i jego komnaty to nie przepych bogactwa i wygody. Papież nie jest królem, lecz jak Jezus jest sługą, jest poddanym Boga, poświęca się za ludzi i dla ludzi oraz jest słyszalnym głosem Chrystusa. To Papież najmocniej przeżywa upadki chrześcijan, to on odczuwa prześladowania Kościoła Katolickiego w wielu krajach, to on widzi bezmiar cierpienia ludzi, ubóstwo i niesprawiedliwość. To on oddaje się modlitwie leżąc krzyżem przed mistycznym Ciałem Chrystusa wiedząc, jak wielkie nadzieje pokłada w nim świat. On nie ma przerwy w pracy, bo nie ma jej również grzech i zło. On musi być zawsze gotów przeciwstawić się tym, którzy atakują go z zewnątrz jak i tym, którzy czynią zło od środka. Bycie Papieżem, to oddanie siebie Bogu za innych. Czy potrafisz to sobie wyobrazić?

Papież jest najwyższym strażnikiem praw ustanowionych przez Boga i praw tych na pewno nie zmieni.

"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim" (Mt 5,17-19)

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5