Cudowne imię Jezus

Najświętsze Serce Jezusa ChrystusaNie ma innego imienia, pod którym mogłoby dojść do zbawienia człowieka jak tylko imię JEZUS. Na tym imieniu nie tylko zbudowana została religia chrześcijańska ale jest ono przede wszystkim kluczem do zrozumienia Bożego planu wobec człowieka. Bóg, oddając na śmierć swego syna zrobił wszystko, co w pojęciu ludzkim może zrobić człowiek dla drugiego człowieka z miłości. Nie ma bowiem większej miłości ponad tą, gdy życie swe oddaje się za bliźniego. JEZUS był we wszystkim podobny do człowieka poza grzechem. Oblekając się w ludzkie ciało uświęcił ludzkość pokazując jak ważnym dla Boga jest człowiek.

Imię JEZUS posiada również moc otwierania ludzkich serc na wiarę katolicką i miłość. Dialog pomiędzy religiami, o którym często się dzisiaj mówi, powinien być niczym innym jak niesieniem owej dobrej nowiny, że JEZUS jest jedyny! Nie ma innego imienia, które zaprowadziłoby mnie przed oblicze Stwórcy. "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście".

Nieść światu Ewangelię oznacza szerzyć wiedzę o JEZUSIE CHRYSTUSIE, nie w ujęciu historycznym, ale w kontekście wiary, Jego słów, przypowieści a nade wszystko ofiary, którą się stał dla obmycia ludzkości z grzechów.

JEZUS wzywa nas do naśladowania siebie samego. To czyni wiarę katolicką niezmiernie trudną wbrew temu, co wielu uważa, myśląc, że katolicyzm polega wyłącznie na uczęszczaniu na niedzielną Mszę Świętą. Katolicyzm to codzienna walka ze swoimi słabościami, z grzechem i poświęcenie siebie dla dobra bliźnich. To ofiarowanie swego całego życia Bogu, wyrzeczenie się wygód i materializmu oraz świadomość, że istniejemy z woli Boga, do Niego w pełni należymy i bez Niego niczym jesteśmy.

Polecam Litanię do Najświętszego Imienia Jezus:
http://www.chwalmyboga.pl/modlitwy/litanie/153-litania-do-najswietszego-imienia-jezus

Komentarze  

# Hania 2014-06-06 13:14
Witam, szczęść Boże, czy wiesz może, jaki to wizerunek Pana Jezusa? Wiem, że Najświętszego Serca, ale jaki konkretnie, szukam, a nie mogę znaleźć, a spodobał mi się bardzo w jednym kościele, w którym byłam podczas urlopu. Pozdrawiam ciepło, z Bożym błogosławieństw em :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marcin 2014-06-06 21:08
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia. Też mi się podoba ale google pokazuje enigmatyczne, nic nie mówiące o tym obrazie nazwy. Jak poszukam i znajdę to wpiszę tutaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dana 2015-03-30 11:49
dziwie sie ze katolicy nie szukaja oryginalnego brzmienia imienia Jezus ...
Polska forma pierwszego członu imienia – Jezus – pochodzi od łacińskiego Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς (Iesous).
Grecka forma jest hellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ, Joszua), które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְהוֹשֻׁעַ lub יהושוע ,יהושע) יְהוֹשׁוּעַ ; Yehōšuaʿ, Jehoszua) lub w języku polskim Joszua (inne formy: Jeszua, Joszue)
Było znane także w Starym Testamencie.
Nosił je następca Mojżesza Jozue (zob. Joz 1,1) – w tradycji polskiej brzmi ono inaczej ze względu na szacunek i wyjątkowość założyciela chrześcijaństwa , lecz po hebrajsku ich imiona brzmią identycznie.
Imię Jezus nosił również autor księgi Mądrości Syracha, z tego samego powodu nazywa się ją od imienia ojca autora
W języku hebrajskim יְהוֹשֻׁעַ (Yehōšuaʿ ), gr. Ιησούς – znaczy >
- to notatka z interntu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5