Czary, mary ...

 

EzoterykaNatrafiłem przypadkowo na kanał telewizyjny ezoTV, w którym pewien Pan, wróżbita Maciej radzi ludziom jak żyć. Emanuje energią i optymizmem wmawiając biednym ludziom, że nie tylko wie o nich wszystko ale również, co najważniejsze, wie jak zaradzić ich problemom, mówi jak żyć, stając się dla nich wyjątkową wyrocznią. W przerwach pomiędzy kolejnymi dzwoniącymi do studia widzami opowiada o sobie, chełpiąc się swoją wyjątkowością, skutecznością, idealnością, mądrością i każdą inną wspaniał-„ością”. Niestety, ludzie jakby zaślepieni nie zauważają truizmów jakie opowiada ów człowiek. Mechanizm jest niezwykle prosty - dzwoniący musi powiedzieć jak ma na imię i kiedy się urodził. Pan wróżbita Maciej zaczyna zwracać się do słuchającego po imieniu, najczęściej zdrobniale by nawiązać swego rodzaju nić porozumienia, by nawet rzec przyjaźni. Czyż nie ufa się przyjacielowi? Następnie kilkoma pytaniami kontrolnymi, znając datę urodzenia weryfikuje, czy dzwoniący jest w związku małżeńskim i czy ma dzieci. A dalej wszystko toczy się bardzo prozaiczne - pan wróżbita Maciej cudownie przewiduje, że u osoby starszej są kłopoty zdrowotne i finansowe, u osoby młodej są kłopoty uczuciowe, a u osoby w średnim wieku zaczynają się kłopoty zdrowotne, kłopoty w relacjach z dziećmi i żal za niezrealizowanymi marzeniami. Ale kochani! Przecież taki schemat pasuje do większości ludzi! A jeżeli ktoś dzwoni do takiego programu, to już raczej pewne, że schemat jest spełniony. Cóż zatem pozostaje jak tylko powiedzieć sobie szczerze - to oszustwo i w dodatku zdecydowanie marnej jakości.

Dlaczego zatem ludzie dzwonią? Dzwonią ponieważ szukają wsparcia, szukają bratniej duszy i kogoś, kto ich zrozumie i wysłucha. W nieszczęściu zapomnieli, że to nie kanał ezoTV będzie dla nich lekarzem. EzoTV liczy wyłącznie impulsy połączeń telefonicznych i jak elektroniczna skarbonka napełnia się pieniędzmi pozyskanymi z ludzkiej naiwności. Nikt nikomu nie ma zamiaru pomagać, ponieważ słowa wypowiadane przez pana wróżbitę Macieja to tylko teatralna gra, której nie wolno wierzyć. Prawdziwym lekarzem może być tylko Chrystus, który wie czym jest cierpienie. Tylko On może zrozumieć człowieka i przy nim stać nawet w największym nieszczęściu. Przypominajmy o tym wszystkim, których znamy a którzy błędnie zawierzyli oszustom:

 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.”(Mt 11:28-30)

 

 

"Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie. Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana."  (Ks. Jeremiasza 29:8-9, Biblia Tysiąclecia) 

 


Drogi czytelniku, zapytaj również siebie samego - czy sięgasz po horoskopy? czy rozpamiętujesz sny? czy nosisz przy sobie amulety? czy znak zodiaku jest dla Ciebie jakimś wyznacznikiem a może nosisz takowy na łańcuszku? czy stawiasz karty celem przepowiedni? Pamiętaj, te niewinne z pozoru zachowania to wykroczenie przeciw I przykazaniu Bożemu.

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5