Wyobraź sobie ...

 

klosy-mak-zbozaSpróbuj wyobrazić sobie swoją duszę jako uprawne pole, które Bóg oddał Ci pod opiekę. Każde Twoje postępowanie, każdy uczynek, decyzja czy wypowiedziane słowo odbijają się pozytywnie lub negatywnie na owocach upraw. Swoimi działaniami możesz spowodować, że to co widzisz oczyma wyobraźni jest piękne lub odrażające. To co posiałeś jest wybujałym i dojrzałym plonem lub pustkowiem, na którym hula wiatr a wszechobecne chwasty kłują w oczy.

Bóg, który jest Panem wszystkiego dał Ci czas i wolną wolę. Nie powiedział jednak, kiedy ów czas dobiegnie końca. On może przyjść w każdej chwili i rozliczyć Cię z tego co na danej Ci ziemi (duszy) zaowocowało. Dlatego należy dbać o czystość duszy każdego dnia. Nie można odkładać „prac polowych” na później, ponieważ „później” może już nie nastąpić.

Narzędziami do pracy na roli naszej duszy są zanoszone ze szczerego serca przed tron Boży modlitwy. Sami z siebie nie jesteśmy zdolni zdziałać zbyt wiele. To tak jakby gołymi rękoma chcieć orać lub liczyć na to, że bez kropli wody zbierzemy dostatni plon. Spowiedź natomiast oczyszcza z chwastów, które pozostawione nazbyt długo, będą zarastać to co dobre i górować nad wszelkim dobrym owocem.

Bóg w słowie spisanym na kartach Pisma Świętego dał nam instrukcje jak być dobrym rolnikiem. Pokazał nam, jak mamy postępować by nasza dusza była jak dorodna winorośl, którą On sam będzie mógł zebrać gdy przyjdzie na to czas. Jak postępować mówią nam również żywoty świętych, którzy podobnie jak każdy z nas dostali na początku te same dary - czystą duszę, wolność wyboru i czas. Nie mieli niczego więcej ale potrafili umiejętnie wyczytać w Słowie Bożym wskazówki, jak postępować by „wydać plon obfity”.

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5