To w końcu wolno czy nie wolno?

 

carpe diemMiesza się dziś mocno w tyglu Świętego Kościoła poddając coraz to nowe pomysły, interpretacje i pseudo-wykładnie jako alternatywę dla Słowa Bożego zapisanego w Piśmie Świętym. Wierni obserwują miotanie się księży co do kwestii homoseksualizmu, luźnych związków, rozwodników itd. Twarde jest Słowo Boga i niewygodne dla ludzi, dlatego ludzie próbują zmienić je na swoją modłę. Pół biedy, jeżeli mówią o tym świeccy a duchowni mówią stanowcze „nie”. Zgorszenie prawdziwe pojawia się wtedy, gdy to od duchownych idzie zamęt - wiodą bowiem wiernych na potępienie, zakłamując prawdy ewangeliczne.

Przyjemność. Coraz więcej przyjemności. Tak zaczyna wyglądać ludzkie postrzeganie bytu ziemskiego - mam prawo najeść się i napić do woli, należy mi się zabawa, mam prawo do wszelkiej miłości fizycznej … „Mam prawo” brzmi dzisiaj jak myśl przewodnia, carpe diem wygrywa stanowczo z memento mori. I tak owieczki idziemy powoli na rzeź.

Rzadko dziś udzielana jest komunia na klęczkach, kapłan stoi do tabernakulum tyłem, gitara zamiast organów, miałkie kazania. Czy tego domagali się wierni? Skąd przychodzą owe pomysły modernistyczne? Dlaczego Kościół sam siebie zmienia choć miał być skałą? Kościół istnieje od 2 tysięcy lat dzięki dotychczas swojej niezmienności. Dzisiaj nagle próbuje przypodobać się ludziom, zmienić się na potrzeby chwili i pod wpływem wskazówek różnej maści lobbystów.

Bądźmy czujni i wsłuchujmy się przede wszystkim w Słowo Boże bo tego wymagał od nas nasz Pan, Jezus Chrystus wielokrotnie powtarzając: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”.

Wracając natomiast do początku wpisu i mieszaniu w nauczaniu wiary - to jest jasna i klarowna wykładnia: https://youtu.be/tOigs1cSFDw

 

Komentarze  

# Pamiętamy24.pl 2018-02-17 12:41
Mówią, że Wyobraźnia - jedyna granica. Jednak z perspektywy 2000 lat to jednak powinno brzmieć Pamięć - jedyna granica. Czego ludzie nie pamiętają to "nie wydarzyło się" i sięga to różnych aspektów naszego ziemskiego życia. Niby Historia Świata, a dla każdego inna, cóż zrobić ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

August 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2