Modlitwa o wytrwałość w czasie postu (04.03 – 10.03.2012)

Spróbuj wytrwać w postanowieniach w czasie postuJesteśmy w trakcie trwania Wielkiego Postu. Trwanie w podjętych postanowieniach nie jest łatwe, czasem wydaje nam się trudne aż tak bardzo, że chętne wycofalibyśmy się z podjętych wyrzeczeń. Problem jednak w tym, że podejmowane przez nas umartwienia postne traktujemy często jak test silnej woli. Sprawdzamy naszą ludzką wytrwalość i determimację a gdy upadamy jesteśmy na siebie źli. Ile razy podejmowałeś próbę walki z grzechem, który Ciebie posiadł? Który to już Twój post, w którym zwalczasz w sobie to, co Cię zadręcza i za każdym razem jest to ta sama dokuczliwość?

Walka z grzechem to nie są zawody – przeciwnik nasz jest o wiele silniejszy, sprytniejszy i bardzo doświadczony. Od tysięcy lat trenuje się na takich maluczkich jak my. Nie mamy żadnych szans w walce z szatanem. Dlatego nie traktujmy postu jako katowania swojej psychiki i cielesności, ale zgodnie ze słowami Chrystusa :

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Ewangelia wg św. Mateusza

Przeciw szatanowi należy stanąć nie jako JA ale jako JA z BOGIEM, który we mnie mieszka. Na nic zda się silna wola i ludzka zawziętość. Tylko będąc oddanym modlitwie i prosząc Boga o pomoc w walce z grzechem będziemy w stanie zwyciężyć. Bóg czeka na naszą otwartość, na bezgraniczne zaufanie, w którym powiemy – Panie, robię co mogę ale to za mało. Dopomóż mi w walce z grzechem, ponieważ chcę pokonać pokusy by móc godnie nazywać się Twoim dzieckiem. Obdarz mnie siłą, która pozwoli przetrwać każdą burzę w moim życiu. Chcę zmienić siebie dla Ciebie. Chcę zmienić siebie na chwałę Twojego imienia byś mógł być dumny ze swojego stworzenia.

 

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Ewangelia wg św. Mateusza

Odchodząc do swego Ojca, Jezus obiecał nam, że ześle pocieszyciela, Ducha Świętego, który pomoże nam przetrwać trudne chwile. W Nim zatem złóżmy nasze troski i pragnienia jakie związaliśmy z postem. Nie walczmy z grzechem sami ale uzbrójmy się w oręż niezwyciężony – w modlitwę.

A jeżeli upadłeś i jesteś na siebie zły, powstań raz jeszcze i jeżeli będzie trzeba powstań jeszcze wiele razy lecz zawsze chwytaj się mocno modlitwy. A gdy poczujesz, że zaczynasz się zmieniać na lepsze, złóż Bogu podziękowanie, bo to właśnie oznacza, że Duch Boży działa w Tobie.

Proponowana modlitwa na nadchodzący tydzień (04.03 – 10.03.2012) - Modlitwa o Ducha Świętego.

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5