Koronka o Niepokalanym Poczęciu N. P. M.

Koronka o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Panny Maryi pochodzi z 1844 roku

 

Maryja Matka Boża Niepokalanie Poczęta

W Imię Ojca, i Syna, i Ducha świętego, Amen.
Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.

Wzywanie Ducha św.
Przybądź Duchu św. racz napełnić serca Twoich wiernych, i Twojej miłości ogień w nich racz zapalić , który przez rozmaitość języków, wszystkie narody w jedność wiary zgromadziłeś.
Spuść Ducha Twego a będą stworzone,
A odnowisz oblicze ziemi.
Niechaj będzie z nami, prosimy Cię Panie, łaska Ducha św., któraby serca nasze oświeciła, a od wszego złego broniła, przez Chrystusa Pana naszego, amen.

Ojcze nasz ...

O Panie Boże, Ojcze mój Niebieski! oto ja niegodne stworzenie twoje dziękuję Twojej Najświętszej miłości za wszystkie dobrodziejstwa Twoje, żeś Najświętszą Pannę stworzył ku wiecznemu błogosławieństwu i raczyłeś ją obrać przed wieki za Matkę Synowi swojemu i przybytek Ducha Najświętszego. Proszę Cię, przedziwna mądrości, raczże , o wieczny Boże! otworzyć nieme usta moje, aby były godne chwalić Imię święte Twoje.

1. Zdrowaś Maryjo ...

Wesel się, o najśliczniej sza Jutrzenko! która weszła jako słońce sprawiedliwości, któraś zdaleka zaświeciła w ciemności będącym, tak prawdziwiej dzień zbawienia; dzień łaski, któryś Panie uczynił, od Twej światłości słusznie zaczęły być wyznawamy.

2. Zdrowaś Maryjo ...

O gwiazdo najjaśniejsza, jakoś wiele ludzi w ciemnościach będących rozweseliła! Bóg Ojciec Niebieski, Syn i Duch święty w radzie Trójcy Przenajświętszej Ciebie za Matkę wybrać raczył pierwiej, niżeli ziemię stworzył, i od grzechu pierworodnego Cię zachował.

3. Zdrowaś Maryjo ...

Bądź pozdrowiona Ruszczko Aaronowa piękny z siebie owoc wydająca, a z wielką żądzą oczekiwana od wszystkich narodów i Proroków, którzy o Tobie prorokowali: wynidzie Ruszczka z korzenia Jesse, z której śliczny kwiat zakwitnie, i wszystek świat uweseli.

4. Zdrowaś Maryjo ...

Bądź pozdrowiona Krynico mądrości, któraś z ust Najwyższego wypłynęła, a potem na uschły świat, i na cztery się części ziemi rozlała rozweselając Miasto Boże, to jest Kościół wojujący Syna Twego Jezusa Chrystusa.

5. Zdrowaś Maryjo ...

O mój kwiateczku Panieńskiej czystości! chwalę Cię z owej dostojności, przez którąś onę łaskę znalazła u Pana Boga, której żaden nie mógł znaleźć; Ty ją miła Panno znalazłaś nie tylko sobie, ale wszystkiemu rodzajowi ludzkiemu, a tą jest, gdy Syn Twój stał się człowiekiem w żywocie Twym Najświętszym.

6. Zdrowaś Maryjo ...

O Panno Przenajświętsza! Tyś jest w łasce Bożej potwierdzona, przeto słusznie jesteś nazwana Rajskim Ogrodem, z którego wyniknął ów kwiat najwdzięczniejszy, na którym Duch Boży spoczywa z darami swemi Najświętszemi; przeto jesteś utwierdzona w łasce Bożej, żeś nie mogła zgrzeszyć żadnym grzechem, czego żadnemu nie dano.

7. Zdrowaś Maryjo ...

Szczęśliwa Jutrzenko, która stałaś się obwieszczeniem dnia owego szczęśliwego, kiedy ono słońce sprawiedliwości z Ciebie się Najświętsza Panno, narodziwszy, wypuściło promienie swojej jasności, aby zaświeciło siedzącym w ciemnościach, i w cieniu śmierci.

8. Zdrowaś Maryjo ...

Wesel się Panno najczystsza, Królowo Anielska, śliczniejsza niż Róża i Lilia. Ty Panno Maryo najświętsza jesteś jako Cedr na Libanie , wyniosłe drzewo Cyprysowe na górze Syon, przypodobana jesteś o Przenajśliczniejsza Panno drzewom palmowym! Tyś jest sama nad wszystkie niewiasty błogosławiona, i na wieki Panną zostałaś.

9. Zdrowaś Maryjo ...

Bądź pozdrowiona Panno Najświętsza, Furto żywota, Bramo ona zawarta, Ogrodzie zamkniony, Runo Gedeonowe, Tronie Najwyższego przedziwnego Niebieskiego Salomona. Bądź pozdrowiona Najświętsza Panno dla onej pociechy, którąś miała; kiedyś z Synem swoim Najświętszym trzydzieści i trzy lata mieszkała.

10. Zdrowaś Maryjo ...

Wesel się Najświętsza Panno Maryo z onego wesela i uwielbienia, które masz na duszy i na ciele z widzenia Bóstwa Syna Twego najmilszego.

11. Zdrowaś Maryjo ...

Bądź pozdrowiona Najświętsza Panno Maryo, któraś jest podwyższona nad wszystkie Chory Anielskie, i Koroną Niebieską koronowana, dwunastu gwiazdami ozdobiona, i od Pana Boga nad wszystkie stworzenia jesteś umiłowaną.

12. Zdrowaś Maryjo ...

Wesel się Panno Najświętsza, któraś jest od Trójcy Przenajświętszej uczczona nad wszystkie Anioły i nad wszystkie stworzenie , Tobie albowiem są wszystkie rzeczy od Pana Boga poddane, i na żadnym się rychlej nie zmiłuje, jedno za kim się przyczynisz, dla grzesznych ucieczką jesteś, Matko Boża, chwalebne rzeczy są o tobie przepowiedziane, Boża Rodzicielko, a przeto do Ciebie królowo Anielska, Pani wszystkiego świata, Furto Niebieska, Arko przymierza, Miasto ucieczki, Kościele Ducha św., Matko miłosierdzia, płaczliwe oczy podnoszę , i Tobie jako Opiekunce mojej dziś i zawsze oddaję duszę i ciało moje, prosząc twej Najświętszej miłości, żebyś mnie prowadzić raczyła do onego błogosławieństwa pożądanej i wiecznej krainy śś. Bożych, gdzie Ty z Synem Twoim, i Panem moim na wieki królujesz, któremu niechaj będzie cześć i chwała na wieki wieków, Amen.

Wierzę w Boga Ojca ...

Ofiarowanie tej koronki.
Oto ja niegodny służebnik twój, Przenajświętsza Panno Maryo, tę Koronkę z tytułów twoich przesławnych, jako z ślicznego kwiatu wonnej Róży uwitą, Tobie, Boża Rodzicielko ofiaruję ! Ciebie Patronkę moję pozdrawiam, a pokornie przytem proszę, zjednaj że Matko miłosierdzia, grzechów moich popełnionych odpuszczenie, napotem się ich pilne strzeżenie, a przy śmierci mojej Ciebie Matki proszę, żebyś mnie przyjęła łaskawie pod swoje obronę na wieki wieków, Amen.

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5