Koronka na uczczenie pięciu Ran Chrystusa Pana

 

I.

Panie Jezu Chryste, oddaję cześć i pokłon, ranie lewej nogi Twojéj. Dziękuje Ci, żeś z taką miłością, tę wielką boleść dla mnie wycierpiał. Boleję nad Twoją męką i Matki Twojej żałością. Przez zasługi tej świętej rany proszę Cię, odpuść mi wszystkie grzechy moje, za które z całego serca żałuję, dla lego że Ciebie, dobroci nieskończona obraziły. Maryo Matko Bolesna, przyczyń się za mną do Jezusa.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya. Chwała Ojcu.
Przez Twoją mękę i okrutne rany, Bądź nam miłościw o Jezu kochany;
Na Matki Twojej wejrzyj łzy przeczyste, I dla nich, odpuść nam Chryste.

 

II.

Panie Jezu Chryste, oddaję cześć i pokłon, ranie prawej nogi Twojej. Dziękuję Ci, ześ z taką miłością tę wielką boleść dla mnie wycierpiał. Boleję nad Twoją męką i Matki Twojej żałością. Przez zasługi tej świętej rany, proszę Cię, daj mi męztwo
do unikania okazyi grzechowych, i dawnych moich upadków, a wytrwania w łasce Twojej do śmierci. Maryo Matko Bolesna, przyczyń się za mną do Jezusa.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya. Chwała Ojcu.
Przez Twoją mękę i okrutne rany, itd.

 

III.

Panie Jezu Chryste, oddaję cześć i pokłon, ranie lewej ręki Twojej. Dziękuję Ci, żeś z taką miłością, tę wielką dla mnie boleść wycierpiał. Boleję nad męką Twoją i Matki Twojej żałością. Przez zasługi tej świętej rany, proszę Cię, wyhaw mnie od piekła, na które tyle razy grzechami mojemi zasłużyłem, a gdziebym nie mógł Cię kochać. Maryo Matko Bolesna, przyczyń się za mną do Jezusa.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya. Chwała Ojcu.
Przez Twoją mękę i okrutne rany, itd.

 

IV.

Panie Jezu Chryste, oddaję cześć pokłon, ranie prawej ręki Twojej. Dziękuję Ci, ześ z taką miłością, tę wielką boleść dla mnie wycierpiał. Boleje nad męką Twoją, i Matki Twojej żałością. Przez zasługi tej świętej rany, proszę Cię, daj mi być uczestnikiem chwały niebieskiej, gdzie ze wszystkich sił moich, i doskonale kochać Cię będę.
Maryo Matko Bolesna, przyczyń się za mną do Jezusa.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya. Chwała Ojcu.
Przez Twoją mękę i okrutne rany, itd.

 

V.

Panie Jezu Chryste! oddaję cześć i pokłon, ranie boku Twojego. Dziękuję Ci, żeś i po skonaniu Twojem, chciał jeszcze nową zniewagę ponieść, bez cierpienia już wprawdzie, ale z niezmierną dla mnie miłością. Boleję nad niewysłowiona żałością Matki Twojej. Przez zasługi tej świętćj rany, udziel mi Panie daru świętej miłości
Twojej: abym kochając Cię niezmiennie w tern życiu, dostąpił szczęścia kochania Cię bez końca w błogosławionej wieczności. Maryo Matko Bolesna, przyczyń się za mną do Jezusa.

Ojcze nasz. Zdrowaś Marya. Chwała Ojcu.
Przez Twoją mękę i okrutne rany, itd.

 

Komentarze  

# Jan 2017-12-24 04:50
Piękne ale jeszcze brakuje modlitwy do rany ramienia .pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tosia 2018-01-31 11:52
A zraniona Boska głowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

August 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2