Koronka do Przemienienia Pańskiego

 

Przemienienie PańskieJezu! jakoś się przemienił, będąc Bogiem, stając się człowiekiem: tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.
Ojcze nasz i t d. Zdrowaś Marya i t d.
W. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi świętemu.
O. Jak była na początku i teraz i zawsze i na wieki
wieków. Amen.

Jezu! jakoś się przemienił na górze Tabor, dla utwierdzenia wiary świętej o prawdziwćm Bóstwie Twojom; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.
Ojcze nasz i t. d Zdrowaś Marya i t. d.
W. Chwała Ojcu i Synowi, i t d.
0. Jak była na początku, i t d .

Jezu! jakoś się przemienił przy ostatniej wieczerzy, gdyś chleb i wino przemienił w prawdziwe Ciało Swe i Krew Swoje przenajświętszą; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.
Ojcze nasz i t. d. Zdrowaś Marya i t. d.
W. Chwała Ojcu i Synowi, i t d.
0. Jak była na początku, i t. d.

Jezu jakoś się przemienił czasu męki swojej, gdyś był razami i sińcami oszpecony, i będąc Bogiem nieśmiertelnym, umarłeś za nas na krzyżu; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.
Ojcze nasz i t. d. Zdrowaś Marya i t. d.
W. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.
O. Jak była na początku, i t d.

Jezu! jakoś się przemienił przy chwalebnem Zmartwychwstaniu uwielbionego Ciała Twego, gdyś pocieszył Matkę Swoje Najświętszą; tak racz przemienić wszystkie smutki, strapienia i dolegliwości moje, w pożądane i zbawienne pociechy.
Ojcze nasz i t. d. Zdrowaś Marya i t. d.
W. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d .
O. Jak była na początku, i t. d.

Przedwieczny Synu Boga żywego, Panie nasz, Jezu Chryste! ofiaruję Tobie te pacierze moje, zmiłuj się nade mną grzesznikiem złośliwym! a przez pięciorakie najświętsze Przemienienie Twoje racz gniew Twój i Twoje karanie sprawiedliwe przemienić nade mną w łaskę, miłosierdzie i błogosławieństwo ojcowskie; wszelkie smutki, strapienia, przeciwności moje, przemienić mi w radość, wesele i pociechę zbawienną; racz wszystko złe, na jakie zasłużyłem, przemienić miłosierdziem Swojem w dobre i szczęśliwę; nieprzyjaciół moje w przyjaciół, wszystkie od nich niebezpieczeństwa w pocieszenie; racz mnie samego najniegodniejszogo grzesznika przeciw Tobie, Ojcu najlepszemu, przemienić łaską. Twoją, w wiernego i gorliwego sługę i naśladowcę Twojego, abym na miłosierdzie Twoje w życiu tern zasłużywszy, we wszystkiem pokornie i z wdzięczności, woli się Twojej zawsze poddawał, i do błogosławionego królestwa Twego był przyjętym, który z Ojcem i z Duchem świętym Bóg w Trójcy Przenajświętszej żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

 

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5