Modlitwa grzesznika tęskniącego do Boga

Wyznam przeciwko sobie nieprawość moją; wyznam przed Tobą, Panie! wielką niemoc moją. Boże miłosierdzia. Wspomożycielu dusz, racz wejrzeć litościwie na trudy i ucisk mój, który upadam nieustannie z ułomności mojej, i walczyć naprzeciw niej nie umiem.

W Tobie jednym moc moja, i męstwo moje; Ty sam dla duszy mojej nieprzełomna tarcza od zgubnych żądz i myśli zdradliwych, na które okrom Ciebie, nie mam znikąd siły i uskromienia. Jakże mógłbym życiem nazwać to życie, które rodzi tyle śmierci i zguby? Utwierdź mnie, o Panie! łaską, i mocą niebieską. Daj mi najłaskawszy Jezu! w Tobie samym spocząć nad wszelkie stworzenie, nad wszelka piękność i zdrowie, nad wszelką zacność i cześć, nad wszelką godność i potęgę, nad wszelką, mądrość i naukę, nad wszelką nadzieję i obietnicę, nad wszystkie mocy i trony, nad wszystko widome i niewidome, nad wszystko, czym Ty sam, Boże mój i Panie mój! nie jesteś.

Ty bowiem jeden, nie mogący z niczym być zrównany, sam najlepszy, najwyższy, najdoskonalszy,najprzemożniejszy; którego chwały i wielmożności nic objąć i godnie uwielbić nie zdoła. O przenajświętszy oblubieńcze mój, Jezu Chryste, Miłośniku najczystszy, panujący nad wszelkiem stworzeniem! któż mi da skrzydeł prawdziwej wolności do odpocznienia w Tobie! kiedyż mi zupełnie dopuszczono będzie widzieć i poznać, jak słodkim jesteś, Boże mój! kiedyż się całkowicie w Tobie zanurzę, abym żyjąc miłością Twoją niebieską, nie czuł i nie miał siebie lecz Ciebie jedno, nad wszelki zmysł i nad wszelką miarę, w sposób nie wszystkim znany!

Teraz często wzdycham i jęczę, a tęsknotę i pragnienie moje z żałością dźwigam: bo od Ciebie, miłości i światłości mojej , rozłączon jestem, wydany błędom i burzom, sieroctwu, walkom i niebezpieczeństwom życia. Jezu! jasności chwały wiekuistej, pociecho duszy w pielgrzymstwie! przed Tobą usta moje bez głosu i jeno milczenie moje przemawia do Ciebie. Dopókiż Pan mój omieszkiwać będzie swe przyjście do mnie, ubożuchnego swego, aby mnie uweselić raczył?

Przybądź, Najświętszy! który sam jesteś radością moją i uspokojeniem moim; przyciągnij mnie do siebie bez omieszkania; racz ukoić tęskności i upragnienie duszy mojej; nie przestanę błagać i wołać, a zmiłowania żebrać u Ciebie, o Boże! aż w Tobie spocznę i w Tobie zamieszkam na wieki, przez zasługi Jezusa Chrystusa, Pana mojego, Odkupiciela i Zbawiciela. Amen.

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5