Modlitwa w smutkach i dolegliwościach

Panie! wysłuchaj głosu mego wołania, przyjm wyraz modlitwy mojej, o Boże, Sędzio mój! chcę albowiem przed tron Twój błaganie moje zanieść. O Panie! jak straszne mnóstwo nieprzyjaciół powstało przeciwko mnie, wesprzyj więc niedolę moją i podług wielkości miłosierdzia Twego, każ uciszyć się smutkom i utrapieniom moim.

Odkup, zachowaj mnie i pomóż mi we wszystkich dolegliwościach i potrzebach moich dziś i przez cały bieg życia mego, abym nie zaginął. Ty jesteś, w którym zawsze pokładam nadzieję moją i na którego dobroci zasadzałem całe moje zaufanie, a chociaż w ciemnościach śmierci się błąkam, przecież się nie boję złego, bo Ty, o Panie! jesteś ze mną. Zachowaj przedewszystko posiadam od szkody, nieskażone imię moje od hańby, wyżywienie od rozpaczy, majątek od złoczyńców, dom mój od ognia, mieszkanie od grzmotu i błyskawicy, chleb mój od gradu i nawałnic, ciało od niemocy, uszy od złych i smutnych wieści, a życie od nagłej i nieszczęśliwej śmierci. Ojcze niebieski! nie każ mi w środku dni moich zejść z tego świata, a nade wszystko nie odbieraj mi środków do pokuty przed czasem, nie dozwalaj, abym był chorym i nie silnym, nie opuszczaj mnie nigdy, niech od nieprzyjaciół moich prześladowanym i wzgardzonym a w ogólności nieszczęśliwym nie będę, niech mnie ludzie obcy nie nazywają swym ciężarem, niech z łaski cudzej nie żyję, od nieprzyjaciół nie żebrzę chleba, ani szukam pomocy od wyzutych z czułości i twardych serc łudzi.

Jeżeli jednak podoba się Tobie wodzić przez krzyże, ciernie i głogi po tej dolinie ziemskiej, udziel mi zatem cierpliwości, abym z ochotą znosił sprawiedliwie zasłużoną od Ciebie chłostę, abym w cierpieniach moich słabego nie okazał umysłu, w dolegliwościach okrutnej niepoddał się rozpaczy. Panie ! bądź Obrońcą przeciwko wszystkim przeciwnikom moim i zachowaj mnie od fałszywych przyjaciół, ratuj — gdy oni mnie prześladować będą. Panie! zniwecz ich zamysły szkodliwe, ukróć prześladowaną niewinność przed ludźmi i światem. Gdy zdradę przeciw mnie knować i znieważać będą, błogosław mnie wtenczas i zachowaj mię, a gdy z tego padołu na inny świat powołany będę, uczyń mnie szczęśliwym na wieki wieków. Amen.

Komentarze  

# Maria 2015-07-08 18:09
O szczęśliwy powrót z domu rodzinnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Szukaj

pomóż tej stronie

Szanowny Gościu, jeżeli możesz, zamieść proszę u siebie jeden z linków prowadzących do tej strony.

Wybierz link do zamieszczenia

Wymienię się linkami

.mp3

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5